top of page

Deneyimsel Eğitim Merkezi Eğitici Eğitimi Katılımcı ÇağrısıDeM Eğitici Eğitimi’nin beşincisi başlıyor. Son başvuru 24 Ocak 2020!

Bu eğitici eğitimi; DeM Deneyimsel Eğitim Merkezi’nin AB Sivil Toplum Diyaloğu V Programı kapsamında yürütücüsü olduğu Yaygın Eğitim İçin Diyalog isimli proje çerçevesinde düzenlenecektir. Ortaklarını MESVAK Müteşebbis Gelişim Vakfı, AEYC Association of Estonian Open Youth Centres (Estonya), ERGON Training NGO’nun (Yunanistan) oluşturduğu projede T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Estonya Milli Eğitim Bakanlığı ve Abdullah Gül Üniversitesi iştirakçi olarak yer almaktadır.
Proje kapsamında; sivil toplum alanında çalışan Yaygın Eğitim Eğitmenlerinin tanınması için Milli Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Programları arasına eklenecek Deneyimsel Öğrenme Eğitici Eğitimi Programı geliştirilmiş, bu program sayesinde ise halk eğitim merkezlerinde düzenlenen özellikle 8 Anahtar Yetkinlik ile ilgili eğitim programlarında sivil eğitmenlerin yer alabilmesinin önü açılmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Programları için hazırlanan Deneyimsel Öğrenme Eğitici Eğitimi’nin ilk uygulaması için de bu çağrı hazırlanmıştır.


UZUN DÖNEM EĞİTİCİ EĞİTİMİ

Eğitici Eğitimi

Katılımcılar ilk olarak 23 Şubat-01 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul’da yüz yüze bir eğitim alacaklardır. Konaklamalı olacak olan bu eğitim için katılımcıların, ulaşım, yemek ve konaklama masraflarının tamamı proje tarafından karşılanacaktır.

E-Öğrenme Süreci

Eğitici eğitiminin ardından katılımcılar DeM Deneyimsel Eğitim Merkezi ve ABD Deneyimsel Öğrenme Enstitüsü’nün birlikte hazırladıkları e-öğrenme programına başlayacaklardır. İki ay sürecek olan bu programın da tüm masrafları yine proje tarafından karşılanacaktır.

Halk Eğitim Merkezi Uygulamaları

Katılımcılar 2020’nin Mart, Nisan ve Mayıs aylarında DeM’in yönlendirecek olduğu kendi yerellerindeki Halk Eğitim Merkezlerinde gençlere ve yetişkinlere 8 anahtar yetkinlik konularında eğitimler düzenleyeceklerdir. Bu eğitimler için ihtiyaç duyulan eğitim materyali vb. gibi giderler proje tarafından karşılanacaktır.

Değerlendirme Toplantısı

Yerel eğitimlerin ardından katılımcılar 04-07 Haziran 2020 tarihlerinde Kayseri’de tekrar bir araya gelerek tüm sürecin değerlendirmesini yapacaklardır. Konaklamalı olacak olan bu değerlendirme toplantısı için katılımcıların, ulaşım, yemek ve konaklama masraflarının tamamı proje tarafından karşılanacaktır.

Deneyimsel Öğrenme Kongresi

Tüm bu süreç ve çıktıları 26-27 Haziran 2020 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan Deneyimsel Öğrenme Kongresinde Türkiye ve yurt dışından gelen sivil toplum, akademi, özel sektör ve kamu temsilcileri ile paylaşılacaktır. Katılımcıların, ulaşım, yemek ve konaklama masraflarının tamamı proje tarafından karşılanacaktır.


4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page