top of page

Estonya’ya Sıcak Ziyaret


Yaygın Eğitim için Diyalog projemizin Estonya Çalışma Ziyareti, 15-19 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi.  Çalışma ziyareti zengin ve faydalı içeriğiyle yoğun ilgi topladı.
15 Eylül 2019 Estonya’ya varışların yapıldığı “ziyaret geliş günü” olarak belirlendi.
16 Eylül planlamasında Tallin Üniversitesine çalışma ziyareti yer aldı.
Aynı gün, Estonya’daki Türk Konsolosluğuna da ziyaret gerçekleştirdik. Konsolos Sn. Hayriye KUMAŞÇIOĞLU’na misafirperverliği için teşekkür ederiz.
17 Eylül planlamasında yer alan büyük etkinliğimiz bir konferanstı.  “Yaygın Eğitim” üzerine gerçekleştirilen konferans birçok olumlu değerlendirmeler aldı.

Bunun yanında, Estonya açık gençlik merkezi kuruluş üyelerinin ve Türk, Yunan delegelerinin katılımıyla Estonya kültürünün de paylaşıldığı ortak bir akşam yemeği gerçekleştirildi. Katılımcılar günün yorgunluğunu bu leziz akşam yemeğinde attılar.18 Eylül, Valdeku Gençlik Merkezine yapılan ziyaretle başladı. Ziyaret Estonya’daki lise öğrencilerinin hayatlarındaki deneyimlerini anlatmalarıyla renklendi.
Ziyaret renkli görüntülere de ev sahipliği yaptı.
Günün devamında “Süper Belediye” olarak adlandırılan devlet binasında devam etti. Buraya Süper Belediye denmesinin nedeni ise 4 bakanlığın (Adalet, Finans, Sosyal Çalışmalar, İletişim) birleşmesi ve bir arada çalışmaları. Bu farklı deneyim bize ve projemize birçok farklı bakış açısı kattı.
Ayrılış günü olarak belirlenen 19 Eylül’de de ekibimiz Hobi Okulunu ziyaret etmeyi ihmal etmedi.
Günün kalanında da Estonya’nın güzelliklerini gören ekibimiz, Türkiye’ye dönüşlerini birçok yeni bilgi ve bakış açılarıyla gerçekleştirdiler.
4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page